درباره شرکت فنی مهندسی ایپاد

شرکت فنی مهندسی ایپاد (ایده پرداز پاسارگاد کیان)، از سال ۱۳۸۴ با راه اندازی سازوکاری چابک و هوشمندانه بر امنیت، شفافیت و سرعت بالای تبادل اطلاعات تمرکز کرد. امنیت بر بستر فضای تبادل دیتا از اهمیت غیر قابل انکاری در دنیای امروز برخوردار است. ایپاد از ابتدا با توجه به بسترهای سنتی و کند این حوزه به دنبال راهکاری برای تغییر پارادایم در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری این اکوسیستم بود.

ایپاد حالا پس از ۱۶ سال کار و تجربه ارزشمند به جایگاه مهمی در صنعت بیمه و حمل و نقل ایران رسیده است. تیم ایپاد همواره در تلاش است تا با شناسایی نیاز بازار، راهکاری نو و خلاقانه برای حل مسئله ارائه کند. طراحی و تولید نرم افزاری با نگاه «تجمیع اطلاعات بیمه ای بارنامه های رشته مسئولیت متصدیان حمل و نقل کالا» نخستین سرویس ایپاد بود که در ابتدای حضور ما در بازار با تقاضای خوبی روبرو شد. تا کنون ۲۷ شرکت بیمه، ۲۰۰ شعبه، ۲۰۰۰ نماینده و ۶۰۰۰ دفتر شرکت حمل و نقل طرف قرارداد صنعت بیمه، از خدمات ایپاد استفاده می کنند.

 

سرگذشت ایپاد در یک نگاه

شرکت فنی مهندسی ایپاد یکی از زیر مجموعه‌های شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از مراکز تحقیقاتی وابسته به وزارت علوم، عضو شورای عالی انفورماتیک کشور و سازمان نظام صنفی رایانه ای است. ایپاد با مشارکت جمعی از کارشناسان مجرب در زمینه فناوری اطلاعات، طراحی و تولید نرم افزار و سیستمهای مدیریت اطلاعات توانسته است نقشی کلیدی در صنعت بیمه کشورمان ایفا کند.

از روزی که سنگ بنای اولیه ایپاد نهاده شد، تنها ۲ سال زمان برد تا ایده بزرگ تیم ما در سال ۱۳۸۶مورد توجه بیمه دانا قرار بگیرد. اما این تازه شروع ماجرا بود. نرم افزار تجمیع اطلاعات بیمه ای بارنامه های رشته مسئولیت متصدیان حمل و نقل کالا در عرض یک سال با اقبال شگفت انگیزی در صنعت بیمه ایران روبرو شد. ۱۰ شرکت بیمه مطرح کشورمان با استقبال از چنین طرحی متقاضی استفاده از سرویس چابک، امن و سریع ایپاد شدند. تیم ما در گذر از این سالیان همواره در راستای رشد و توسعه خدمت خود به بازار گام برداشته است. گواه این مدعی حجم ۸۵ درصدی بازاری است که حالا تحت پوشش سرویس ایپاد قرار گرفته اند.

 

سرویس های اصلی شرکت فنی مهندسی ایپاد

TIS  : سامانه متصدیان حمل و نقل داخلی، سرویس جمع آوری و پالایش اطلاعات بارنامه های حمل و نقل داخلی
TFI : سرویس ارزش افزوده متمرکز استعلام نرخ بیمه نامه های حمل و نقل
TRANSIT: سامانه بیمه تامین حقوق ورودی گمرکات (ترانزیت داخلی و خارجی)، سامانه آنلاین صدور و مدیریت گواهی حمل و نقل درون شهری ، سامانه آنلاین صدور و مدیریت راهنامه بین المللی
CI : سرویس کد یکتا بیمه نامه های باربری کشور
BIMRAH : سرویس های ارزش افزوده بر بستر موبایل (استعلام بیمه بار، اعلام خسارت متمرکز و سرویس بازدید محمولات با ارزش بالا)

 

افتخارات شرکت فنی مهندسی ایپاد

  • ایپاد« برنده جایزه ملی «نشان تعهد در مدیریت فناوری و نوآوری» شده است.
  • ایپاد از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مجوز «شرکت دانش بنیان» گرفته است.
  • ایپاد» رتبه اول «شرکت های فناوری اطلاعات تحول آفرین» سال ۱۳۹۸ را از آن خود کرده است.
  • ایپاد» نخستین اینشورتک ارائه دهنده سرویس های مبتنی بر هوش مصنوعی در صنعت بیمه ایران است.
  • ایپاد» در دو سال پیاپی (۱۳۸۷ و ۱۳۸۸) به رتبه نخست در ارزیابی شرکت‌های مرکز رشد شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رسید.